16.3.2024, ČDŽ: FK Náchod - SK Sparta Kolín         2:3

Sestava: Přibyl, Novák, Břichnáč, Buchar, Filip, Kopecký, Krajíček, Lovětínský, Skořepa, Šitych, Tuláček, Vaněk.

FK Náchod - SK Sparta Kolín     1:1 (Filip)
FK Náchod - SK Sparta Kolín     1:1 (Tuláček)
FK Náchod - SK Sparta Kolín     0:1 (Kopecký)

První mistrák jarní části divize jsme začali dobře a dostávali se do šancí a zakončení, ale cca od 15 minuty se soupeř zakopal v hlubokém bloku a hrozil po dlouhých nákopech po "nabití" brankaři bez poctivé výstavby hry, resp. útoku. Do konce zápasu jsme byli lepší, fotbalovější, s vysokým procentem držení míče a územní převahou. Kluci se snažili překonat modrý val, ale roztrhat bránící blok na užším hřišti bylo prakticky nemožné. Od druhé třetiny domácí tým výrazně přitvrdil a zápas se stal zbytečně vyhroceným a vyhecovaným. V zakončování a proměňování šancí jsme nebyli bohužel produktivní. Na brankaře jsme vyslali 43 střel, 4x trefili konstrukci, 10x rozehrávali roh a těch gólů mělo být prostě více. Utkání bylo velmi těžké, bojovné, ale nebylo pohledné. Dobře zachytal Příbai i Kiky (až na tu jednu hrubku-´na 2:2). Ve hře pak chválíme Vojtu, Thea, Skóřu, ale i ostatním patří poděkování za snaživý výkon v tomto nelehkém mači. Opravdu to nebylo jednoduché a kluci se v zimě a hustém dešti slušně vydali. HP