U12: první bodová ztráta od srpna 2023 v divizi žáků!!!!

7.4.2024, ČDŽ: SK Sparta Kolín - MFK Chrudim        5:6

Sestava: Kožíšek, Blecha, Břichnáč, Buchar, Dankanych, Filip, Kopecký, Krajíček, Lovětínský, Novák, Ojukwu, Skořepa, Šitych, Tuláček.

SK Sparta Kolín - MFK Chrudim     0:3
SK Sparta Kolín - MFK Chrudim     0:1
SK Sparta Kolín - MFK Chrudim     5:2 (Blecha, Dankanych, Novák, Ojukwu 2x)

Zápas prvního s druhým, takže určitě zápas jara České divize žáků U12, jsme začali velmi laxně a hned od první minuty prohráváme 0:1. Celá úvodní třetina byla opravdu špatná. Chyběl pohyb, důraz v osobních soubojích, rychlá reakce, komunikace. Byli jsme ustrašení a chybělo herní sebevědomí. Přesto jsme měli pět čistých gólovek, které se prostě musí proměňovat (Bleška 2x, Dejv 2x, Theo po rohu). Soupeř po celé utkání praktikoval hru ze zajištěné obrany na tři obránce a po delším míči do křídelních prostorů hrozil nebezpečnými protiútoky. A přesto, že se tento vzorec často opakoval, nebyli jsme schopni toto dostatečně eliminovat a včas a důrazně odebírat míče a navazovat hráče. Tři branky jsme obdrželi po vyražení Kóži a následném dorazu. Naše reakce byly opravdu pomalé a brankáři jsme vůbec nepomohli a to i v rozehrávce, kde byla malá nabídka hlavně ze středu hřiště. Od druhé třetiny se herní projev zlepšil, ale stále to bylo málo. Několikrát míč skákal po brankové čáře, zvonila konstrukce, ale gól jsme dlouhých šedesát minut nedali. I přes zlepšený, zdaleka ne optimální, výkon ve třetí třetině se nám nepodařilo čtyřgólové manko dotáhnout, i když snaha byla enormní. Hrát se musí od první do devadesáté minuty. Je to první bodová ztráta od srpna, od začátku ČDŽ a je to ztráta zcela zasloužená. Každý ze soupeřů divize se bude chtít na nás vytáhnout a drtivá většina z nich odjezdí zápas po zadku. S tím musíme počítat. V každém případě to byl těžký, vyrovnaný a napínavý zápas. HP